آرم کوچک نما سنت

تاریخچه :

کارخانه نما سنت در سال 1368 در مکان فعلی خود به مساحت 70000متر مربع در ساختمانی به مساحت 2000 مترمربع راه اندازی گردیدو با مکانیزه کردن دستگاه های خود شروع به تولید آجر  لفتون  و قزاقی نمود. کارخانه نما سنت پس از 22 سال سابقه در زمینه تولید آجر و با دستیابی به حد بالای دانش فنی و هنری، تصمیم به تولید آجر سنتی با تنوع فراوان گرفت .

از اینرو با بکارگیری کارشناسان خبره و ایجاد گروهی جهت تحقیق و بررسی معماری قدیمی شهرهای مختلف، بازدیدهایی از بافت های قدیمی شهرهای میهن عزیزمان انجام پذیرفت.  در این فاز نمونه های مختلف آجرهای قدیمی و تصاویر عکس برداری شده از نمونه های کمیاب موجود در بافت های قدیمی، تهیه و در اختیار مهندسین طراح و مدل سازان کارخانه قرار گرفت.

این شرکت با ساخت سالن تولید و سالن انبار خاک و آسیاب از سال 1390 شروع به تولید آزمایشی آجر نقش دار سنتی نمود و پس از طی مراحل آزمایشی اکنون موفق به تولید بیش از 26 نوع آجر نقش دار سنتی که در بافت های قدیمی یافت می شوند شده است.

طراحان و مدل سازان ما در حال آنالیز و طراحی نمونه هائی هستند که اطلاعات آنها در آرشیو کارخانه موجود می باشد تا آنها را نیز به مرحله تولید برسانند امید است گامی بلند در بهبود و بازسازی و زنده نگهداشتن تاریخ و معماری کهن سرزمین مان ایران برداریم.